Alkoholizm

Leczenie uzależnień Kraków

Wszystkie osoby, które zgłaszają się na leczenie (co najczęściej wynika z przymusu lub groźny ze strony bliskich) różnią się od siebie niemalże wszystkim:

  • płcią,
  • wiekiem,
  • statusem społecznym,
  • pochodzeniem,
  • wykształceniem
  • itd.

Dlatego też niezależnie od tego gdzie ktoś się znajduje i kim jest, może cierpieć z powodu choroby alkoholowej. Jeden z aspektów na ścieżce zdrowienia jest niezwykle istotny. Bardzo ważnym elementem leczenia uzależnień w Krakowie czy jakimkolwiek innym mieście jest indywidualne podejście profesjonalnego terapeuty do każdego z pacjentów.

Dlaczego leczenie uzależnienia jest konieczne?leczenie uzależnień Kraków

Samobójstwa

Jednym z powodów, dla których warto zdecydować się na leczenie uzależnień Kraków jest zagrożenie życia alkoholika. Co to oznacza? Statystyki mówią jasno, że ponad 60% prób samobójczych popełniają osoby, które uprzednio spożywały alkohol i znajdowały się pod jego wpływem.

Samobójstwa w związku z chorobą alkoholową są 55 razy częstsze, aniżeli w innych przypadkach. Widać niebagatelny wpływ alkoholu na podejmowane decyzje, nie tylko na osoby uzależnione, ale także tych, którzy uzależni nie są, ale piją alkohol.

Choroby psychiczne

Alkohol jest substancją, która wpływa na postrzeganie świata, a także myślenie. Problemy psychiczne spowodowane nadużywaniem alkoholu stały się problemem globalnym i dotyczy najczęściej osób w wieku 18-65 lat.

Nie można lekceważyć tych niebezpieczeństw, dlatego leczenie alkoholizmu Kraków to najlepszy sposób na walkę z chorobą alkoholową.

 

 

Choroba alkoholowa to poważny problem!
Nie zwlekaj z decyzją o leczeniu

alkoholizm leczenie

© Copyright 2025 Wszelkie prawa zastrzeżone